web
analytics
از کجا بدانیم که آیا درمحل کار فرد کسل کننده ای هستیم یا نه؟ | کافه راز
کسل کننده

از کجا بدانیم که آیا درمحل کار فرد کسل کننده ای هستیم یا نه؟

ترجمه شده توسط کافه راز : اگر مردم یکی از این چهار مورد را درمورد شما می گویند، وقت آن رسیده است که اجازه دهید شخصیت واقعیتان بدرخشد.

گاهی در مسیر شغلیمان، تصمیم می گیریم که ویژگی های حرفه ای خود را از ویژگی های شخصی جدا کنیم. گاهی به این دلیل است که فکر می کنیم این کار برای ما بهتر است، یا اینکه شاید از این می ترسیم که شخصیت واقعی ما در محیط کار مورد قبول واقع نشود. و به طور کل، اگر در محل کار بیش از اندازه شوخی کنید، دیگر کسی نظرات حرفه ای شما را جدی نخواهد گرفت.

در نتیجه یک شما در ساعت ۹ تا ۵ وجود دارد و یک شما با شخصیتی دیگر در ساعات بعد از کار. و ماه ها یا حتی سال هاست که این دو مسیرشان به هم نخورده است.

البته تقسیم بندی شخصیتی باعث می شود از جذابیت ما نزد همکاران، مشتریان و تقریبا همه بکاهد. به نظر من مخلوط کردن کار با اندکی بازی هم می تواند مزیت های خودش را داشته باشد.

چه شما یک شرکت یک نفره باشید یا عضوی از یک سازمان بسیار بزرگ، بازهم ارزش دارد که زمانی را به این اختصاص دهید که بدانید همکارانتان چه نظری درمورد شما دارند. اگر فکر می کنید آنها یکی از این جملات را درمورد شما به زبان آورده اند، وقت آن رسیده است که به شخصیت واقعیتان اجازه ی درخشش دهید.

۱-“کی؟” (چه کسی؟)

خب، وحشت نکنید، اما نیاز است که کارهایی را انجام دهید. اگر این جمله در چند هفته یا حتی چند ماه اول شورع کارتان می شنیدید، دیگر مشکلی ندارید – درغیر این صورت لازم است که بیشتر خودتان را به نمایش بگذارید.

در شرکت های بزرگ می توان به آسانی از یک اسم به یک عدد تبدیل شد، اما بسیاری از همین شرکت ها برنامه هایی را صورت می دهند که مطمئن شوند کسی در شلوغی جمعیت گم نشود. به دنبال منابعی که شرکتتان تهیه می کنند باشید، اما به صورت فعال سعی کنید افرادی که اطرافتان حضور دارند را بشناسید، حتی اگر در بخش های متفاوتی باشند.

۲- “چرا این را زودتر نگفتند؟”

به خودتان اجازه دهید که شنیده شوید!

ترس از صحبت در مکان های عمومی باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و خلاقیت شما می شود. با داشتن چند حرفه ، داشتن روابط عمومی خوب ممکن است خیلی مورد نیاز نباشد، اما این همیشه یک مهارت ارزشمند خواهد بود. در جلسات همفکری، ارائه ی نظری که ممکن است با بی علاقگی یا حتی انتقاد مواجه شود بسیار ترسناک است.

معمولا جلسات همفکر توسط چند فرد پرحرف اداره می شود و دیگران آنقدری اعتماد به نفس ندارند که نظراتشان را با صدای بلند بیان کنند. هر ایده ای که به ذهنتان می رسد را بیان کنید زیرا شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است ایده مهم و موثر داشته باشید. این را بدانید که همه همکاری شما را تحسین می کنند،

حتی اگر اینطور نباشد، با این کار عضلات خود را تمرین می دهید تا بتوانید در آینده در مکان های عمومی با صدای بلند نظراتتان را بیان کنید.

۳- “من هرگز نمی دانستم آنها تا این اندازه بامزه هستند.”

نیازی نیست که حتما استعداد خاصی در شوخی و طنز داشته باشید، اما جنبه های اصلی شخصیتی تان نباید برای دیگران باعث شگفتی شود. ما زمان زیادی را به کار اختصاص می دهیم، درصورتی که به آسانی می توان یک شخصیت تک بعدی ایجاد کنیم، یا حتی تمرکز خود بر علایق دیگرمان را هم از دست بدهیم.

به نیروی محرک خود در میان دوستان یا گروه های اجتماعی فکر کنید، آن محیط های راحت به شما اجازه می دهند که کاملا خودتان باشید،آن موقعیت ها را درنظر بگیرید تا خودتان را بهتر درک کنید. آیا شما درمیان دوستانتان فردی شوخ و بذله گو هستید؟ لوس و بی مزه هستید؟ ترکیبی از هردو؟

اگرچه مشخصا ما می توانیم درمیان دوستانمان رفتارهای احمقانه تر یا شوخ تری نسبت به محل کار داشته باشیم، اما شخصیت ما میان دوستانمان نشانه های واضحی از خود واقعی ما به ما می دهد. شما خودتان می دانید که چه شخصیتی دارید، پس مطمئن شوید که همکارانتان هم این را می دانند.

۴- “آنها بیش از اندازه سرشان به کار خودشان است.”

در هر شغلی، ممکن است کارها زیاد و شلوغ شوند. اما فقط به این دلیل که شما بر اساس عملکردتان سنجیده می شوید، دلیل نمی شود که نتوانید به همان اندازه خوش مشرب و اجتماعی باشید.

حرکات ساده مانند پرسیدن درمورد برنامه ی آخر هفته ی افراد به شما کمک می کند که سریعا چیزهایی درمورد دیگران متوجه شوید و نشان می دهد شما به کسانی که با هم کار می کنید اهمیت می دهید.

شما چیزهای زیادی برای عرضه کردن در محل کار دارید، و به اشتراک گذاشتن شخصیت منحصر به فرد شما بسیار اهمیت دارد.

نسبت به انرژی هایی که در محل کارتان منتشر می کنید آگاه باشید که آیا واکنش مناسب و درستی از شما هستند یا نه. خیلی زود متوجه خواهید شد که هرچه بیشتر “خود محل کارتان” و “خود درزمان بازیتان” را باهم ترکیب کنید، موفقیت بیشتری را احساس خواهید کرد و همه چیز طبیعی تر خواهد بود.

شخصیت شما در محل کار به چه صورت است؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : همیشه دلیل کاری را که انجام می دهید بدانید؟ یادم…