web
analytics
آیا ویژگی های یک کارآفرین را دارید ؟ | کافه راز
ویژگی کارآفرین

آیا ویژگی های یک کارآفرین را دارید ؟

آیا من ویژگی های یک کارآفرین را دارم؟
بعضی از ویژگی های برجسته ی شخصیتی و اجتماعی کارآفرینان را در زیر معرفی کرده ایم . ما برخی از این ویژگی ها را داریم و برخی را نه، مهم این است که خود را در مسیر کارآفرینی به این ابزارها تجهیز کنیم.
۱٫ آیا توان مواجهه راحت با ریسک و خطرات را دارید؟
وقتی رئیس خود باشید، شما باید تصمیمات سرنوشت سازی در کسب و کارتان بگیرید. کارآفرینی شامل عدم قطعیت است. آیا از خطرات احتمالی اجتناب می کنید؟ اگر بله، کارآفرینی خیلی برای شما مناسب نمی باشد. آیا از شرکت در ریسک های حساب شده لذت می برید؟ اگر آری شما اولین مشخصه ی مهم شخصیتی در این حوزه را دارید.

۲٫ آیا استقلال طلب هستید؟
آیا می توانید به صورت مستقل و با استفاده از شهود خود تصمیماتی بگیرید. شما باید در گام اول باید مستقل به نتایجی برسید که شاید بر خلاف فکر و عمل گذشته ی خودتان و اطرافیانتان است. باید قسمتی از مسیر را تنها حرکت کنید و به هیچ کمکی متکی نباشید.
۳٫ آیا می توانید دیگران را متقاعد کنید؟
شما ممکن است بزرگترین ایده در جهان را داشته باشد، اما اگر نمی توانید مشتریان، کارکنان و سرمایه گذاران بالقوه و یا شرکایتان را قانع کنید، شما چالش های زیادی در کارآفرین شدن دارید. اگر شما در حین لذت بردن از صحبت های عمومی، تعامل با افراد جدید را با سهولت و استدلال های قانع کننده همراه می کنید این ریشه در توانایی های شما در متقاعد کردن دیگران دارد. شما می توانید حتی با این روش برای ایده های معمولی خود نیز همراهانی پیدا کنید و آن را تبدیل به عمل کنید.
۴٫ آیا قادر به مذاکره هستید؟
به عنوان صاحب کسب و کار کوچک، شما نیاز به مذاکره دارید. همه چیز را از قراردادها تا مجوزها و شراکت ها باید با مذاکرات به نتیجه رساند. مهارت های مذاکره به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را از خطرات احتمالی نجات دهید، پول کمتری خرج کنید، دوستان و همراهان بیشتری بدست آورید و در قراردادها و مناقشات بتوانید حقوق خود را احقاق کنید.
۵٫ آیا خلاق هستید؟
آیا شما به ایده های جدید فکر می کنید؟ می توانید راه های جدید برای حل مشکلات پیرامونتان تصور کنید؟ کارآفرینان باید قادر به تفکر خلاق باشند.
۶٫ آیا می توانید حمایت دیگران را جلب کنید؟
قبل از اینکه یک کسب و کار جدید را شروع کنید باید بدانید که کارآفرینان به افراد مختلف بخصوص با تجربه و کارا در ایجاد و استقرار کسب و کارشان نیازمندند. هرچه دوستان بیشتر و حمایت اجتماعی بیشتری داشته باشیم، شانس ما برای شروع کسب و کار بیشتر است. شما مجبور به تصمیم گیری های مهم بسیاری هستید، به ویژه در ماه های اول راه اندازی کسب و کارتان. اگر شما یک شبکه اجتماعی که حامی شما در کسب و کارتان باشد نداشته باشید که شما را در زمینه ی کسب و کارتان راهنمایی کند، باید به فکر یک مربی یا مشاور زبردست باشید. یک مربی کسب و کار فردی است با تجربه، موفق و حاضر به ارائه مشاوره در مراحل مختلف فرآیند کارآفرینی.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
جمله‌ای است که می‌گوید : فروشندگان موفق، فروشنده به دنیا می‌آیند.   البته که همیشه این‌گونه…