web
analytics
آیا شما به کارهایی که انجام می‌دهید باور دارید؟ | کافه راز
کافه راز

آیا شما به کارهایی که انجام می‌دهید باور دارید؟

اگر می‌خواهید زندگی موثر و مفیدی داشته باشید، یک شرط است که باید رعایت کنید: شما باید به آنچه انجام می‌دهید باور داشته باشید.

شاید باور داشتن به کارهایی که انجام می‌دهید بی‌اهمیت بنظر برسد، اما حقیقت این است که می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند و درواقع شما را قدرتمندتر می‌سازد. حداقل ۳ دلیل برای باور داشتن به خودتان وجود دارد که اگر در ادامه با دیجی‌رو همراه باشید ما آنها را برایتان عنوان خواهیم کرد.

۱. به شما دلیلی برای شروع می‌دهد

در بسیاری از موارد سخت‌ترین قسمت انجام دادن یک کار شروع کردن آن است. در ابتدا یک حال رخوتی هست که باید بر آن غلبه کنید و وقتی بر آن غلبه کردید اوضاع آسان‌تر می‌شود. باور شما می‌تواند کمک کند که بر آن رخوت فائق بیایید. اگر شما به کاری که می‌کنید باورداشته باشید دلیل محکمی برای شروع دارید، دلیل محکمی برای غلبه بر هر مانعی دارید و این دقیقا شیوهٔ شروع کارهای دشوار است.

۲. به شما کمک می‌کند باورتان را گسترش دهید

وقتی شما به کاری که می‌کنید باور دارید، شور و اشتیاق دارید. مردم وقتی با شما مواجه می‌شوند می‌توانند این را حس کنند. آنها می‌توانند انرژی و شور شما را حس کنند و درنتیجه احتمال باور کردن حرف‌هایتان توسط آنها بیشتر می‌شود. و اگر از سوی دیگر به کاری که می‌کنید باور نداشته باشید دیگران به آسانی شما را نادیده گرفته و رد می‌کنند؛ چرا وقتی چیزهای جالب‌تری هست به شما توجه کنند؟ باورهای شما باعث می‌شوند که شما حرفی برای گفتن داشته باشید!

۳. در حین سختی‌ها به شما انگیزه می‌دهند

این گزینه احتمالا مهم‌ترین مزیت یک باور قوی‌ است. سختی‌ها اجتناب ناپذیر هستند، چه خوشتان بیاید چه خوشتان نیاید. شما ممکن است به سختی کار کنید اما به همان میزان نتیجه نگیرید یا اینکه با شکست‌های غیرمنتظره مواجه شوید. در هر صورت شما به یک دلیل قوی برای جلو رفتن و ادامه دادن احتیاج دارید. شما به یک دلیل قوی برای جانزدن احتیاج دارید. باور شما آن دلیل قوی را به شما می‌دهد. اگر شما آن باور را نداشته باشید ممکن است وسط راه به یک چیز کم‌تر ولی آسان‌تر راضی شود، اما اگر باور قوی‌ای داشته باشید در هر شرایطی به جلو رفتن ادامه می‌دهید!

منبع:digiro.ir
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
بحث من در این یادداشت در مورد این است که به چه صورت رفتارهای مفید و…